Головна сторінка / Реєстрація та супроводження бізнесу / Вирішили організувати власну справу?


Реєстрація фізичної особи-підприємця (ФОП або СПД)

 

Юридична компанія «Правинг» пропонує послуги з реєстрації фізичної особи-підприємця.

 

Правовий статус фізичної особи-підприємця

Фізична особа-підприємець (ФОП) – це найбільш поширена та найбільш доступна організаційна форма ведення підприємницької діяльності. Це пояснюється простотою її організації, ведення бухгалтерського та податкового обліку і звітності, можливістю використовувати найману працю тощо.

Спеціального нормативного акта, який встановлював би правовий статус фізичної особи-підприємця, на сьогодні не існує. Відповідні положення щодо права фізичної особи на зайняття підприємницькою діяльністю містяться у главі 13 Господарського кодексу України, главі 5 Цивільного кодексу України та у деяких галузевих документах, що регулюють відповідний вид діяльності.

Підприємцем може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Відповідно до чинного законодавства повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла 18 років (повноліття), або особа, яка до досягнення повноліття уклала шлюб. Крім того, повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла 16 років і працює за трудовим договором, а також неповнолітній особі, яка записана матір'ю або батьком дитини. Також повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла 16 років і бажає займатися підприємницькою діяльністю. У даному випадку повна дієздатність виникає з моменту державної реєстрації фізичної особи як підприємця.

Приватними підприємцями не можуть бути військовослужбовці, державні службовці, народні депутати, особи, які мають судимість за корисливі злочини тощо.

До підприємницької діяльності фізичних осіб застосовуються нормативно-правові акти, що регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин. Фізична особа-підприємець самостійно діє на ринку, вступаючи у відносини та набуваючи при цьому відповідних прав та обов'язків, може здійснювати діяльність відповідно до потреб ринку, на власний розсуд приймаючи відповідні рішення, що не суперечать закону. Проте законодавство містить обмеження щодо можливості провадження фізичними особами-підприємцями певних видів діяльності. Зокрема, фізичні особи-підприємці не можуть:

·         надавати фінансові послуги, якщо інше прямо не передбачене законом;

·         займатися діяльністю у сфері організації телебачення і радіомовлення;

·         займатися космічною діяльністю ;

·         займатися діяльністю у сфері здійснення операцій з металобрухтом;

·         займатися діяльністю у сфері загальної середньої та вищої освіти;

·         займатися концесійною діяльністю щодо будівництва та експлуатації автомобільних доріг.

На відміну від юридичних осіб фізичні особи-підприємці діють без установчих документів. Фізична особа-підприємець уособлює і власника відповідного бізнесу, і орган управління ним.

Чинне законодавство України не передбачає виокремлення майна, яке використовується підприємцем для здійснення підприємницької діяльності, із загальної маси належного цьому громадянинові майна. Так, ч. 2 ст. 128 Господарського кодексу України та ч. 1 ст. 52 Цивільного кодексу України прямо встановлюють правило про те, що громадянин-підприємець відповідає за зобов'язаннями, пов'язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном, на яке відповідно до закону може бути звернено стягнення. В цій ситуації у більш вигідному становищі знаходиться громадянин, який здійснює підприємницьку діяльність через приватне підприємство, оскільки в цій ситуації стягнення буде звертатися тільки на майно приватного підприємства і не буде звернене на особисте майно фізичної особи.

 

Фізичні особи-підприємці, у трудових відносинах з якими (включаючи членів їх сімей) протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень, можуть перебувати на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності. Спрощену систему оподаткування, обліку та звітності запроваджено Указом Президента України від 03.07.98р. №727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва». Дія Указу не поширюється на фізичних осіб-підприємців, які здійснюють торгівлю лікеро-горілчаними та тютюновими виробами, пально-мастильними матеріалами та здійснюють видобуток та виробництво дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення; оптову, роздрібну торгівлю промисловими виробами з дорогоцінних металів, що підлягають ліцензуванню відповідно до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності». Ставка єдиного податку для фізичних осіб-підприємців встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. У разі коли фізична особа-підприємець здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім'ї, ставка єдиного податку збільшується на 50% за кожну особу.

Фізична особа реєструється підприємцем за місцем свого проживання (реєстрації). Постановка на облік фізичної особи-підприємця у фондах соціального страхування здійснюється тільки у разі наміру використовувати найману працю. Фізична особа-підприємець має право працювати як з печаткою так і без неї. Фізична особа-підприємець не зобов'язана мати рахунок у банку.

 

Переваги ведення бізнесу шляхом реєстрації фізичної особи-підприємця

Порівнюючи фізичну особу-підприємця з іншими організаційно-правовими формами підприємницької діяльності можна виділити такі переваги:

1)      проста, в порівнянні з іншими організаційно-правовими формами підприємницької діяльності, процедура державної реєстрації;

2)      відсутність статутного капіталу;

3)      при певних умовах має право отримувати від клієнтів готівку без ліміту і без касового апарату;

4)      при дотриманні відповідних умов може бути застосована спрощена система оподаткування, обліку та звітності;

5)      можливість займатися підприємницькою діяльністю без печатки і відкриття рахунку в банку.

 

Недоліки ведення бізнесу шляхом реєстрації фізичної особи-підприємця

Порівнюючи фізичну особу-підприємця з іншими організаційно-правовими формами підприємницької діяльності можна виділити такі недоліки:

1)      може бути зареєстрований лише за місцем своєї реєстрації за паспортом;

2)      відповідає за зобов'язаннями, пов'язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном;

3)      перебуваючи на спрощеній системі оподаткування зобов’язаний щомісячно його сплачувати незалежно від того чи проводиться фактично підприємницька діяльність та чи є від неї прибуток.

 

Фізична особа-підприємець підлягає державній реєстрації у порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців». Перед початком реєстрації підприємець повинен визначити види діяльності, якими він буде займатись. Види діяльності вибирають відповідно до КВЕД — Класифікатора видів економічної діяльності.

 

Переваги звернення до професіоналів щодо реєстрації фізичної особи-підприємця

Реєстрація фізичної особи-підприємця  — це ретельний з юридичної точки зору процес, який потребує певних навичок. Непрофесійний підхід до реєстрації фізичної особи-підприємця часто закінчується значною втратою часу, грошей і ресурсів нервової системи. Черги, обмежені години роботи більшості державних установ, не цілком адекватна поведінка чиновників, - на жаль все це присутнє в державній системі реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Тому радимо передати свій клопіт з реєстрації фізичної особи-підприємця професіоналам.

 

Переваги звернення щодо реєстрації приватного підприємства до юридичної компанії «Правинг»

По-перше, багаторічний досвід фахівців компанії і чітко відпрацьовані схеми взаємодії з державними органами дозволяють помітно заощадити Ваш час та інші ресурси.

По-друге,  бездоганна підготовка документації гарантує, що Ваша заявка буде розглянута в установлений законом строк.

По-третє, ми завжди діємо виключно в інтересах наших клієнтів.

По-четверте, індивідуальний підхід до кожного клієнта.

По-п’яте, ціни на наші послуги є помірними і відповідають їх якості.

 

Для реєстрації фізичної особи-підприємця необхідно:

Надати такі документи:

1)      копію паспорта;

2)      копію ідентифікаційного номера;

3)      нотаріально посвідчену довіреність на представників нашої компанії. Така довіреність може бути оформлена будь-яким нотаріусом за Вашим вибором. При необхідності ми можемо надати текст такої довіреності або направити Вас до нотаріуса, з яким співпрацює наша компанія.

 

Крім цього, необхідно визначитися із видами діяльності (КВЕД), якими особа планує займатися як підприємець. Визначити види діяльності (КВЕД) особа може як самостійно (класифікатор видів економічної діяльності  міститься на нашому сайті), або звернутися до працівників нашої компанії за відповідною допомогою.

 

При зверненні до компанії «Правинг» щодо реєстрації фізичної особи-підприємця «під ключ» Ви отримаєте такий комплекс послуг:

·        підготовка всіх необхідних документів для реєстрації фізичної особи як підприємця;

·        реєстрація в районній державній адміністрації;

·        реєстрація в управлінні статистики;

·        реєстрація в податковій інспекції;

·        реєстрація в Пенсійному фонді.

 

За Вашим окремим замовленням можуть бути надані такі додаткові послуги:

·        реєстрація в фондах соціального страхування (у разі наміру використовувати найману працю);

·        отримання дозволу на виготовлення печатки;

·        замовлення та отримання печатки;

  • підготовка і подача документів для отримання свідоцтва платника єдиного податку (чи платника ПДВ);
  • допомога в підготовці документів для відкриття рахунку в банку.

 

Строк реєстрації фізичної особи-підприємця: 1 тиждень з моменту надання всіх документів та інформації. За домовленістю сторін строк реєстрації може бути скорочений.

 

Вартість реєстрації фізичної особи-підприємця визначається згідно прейскуранту.

 

Звернувшись до юридичної компанії «Правинг» Ви залишитесь задоволеними якістю наших послуг, отримаєте саме той результат, який очікуєте, та приєднаєтеся до багатьох інших наших клієнтів, більшість з яких вже стали постійними.

 

 

 

Наша компанія надає послуги з комплексного юридичного та бухгалтерського супроводу бізнесу на усіх його етапах. Ми запропонуємо Вам  максимально зручні варіанти співпраці і демократичні, доступні ціни.

 

 

 

Головна сторінка Контакти Мапа сайту
Пошук по сайту
  
 
 

Тел: (44) 362-49-53
Тел: (67) 247-47-55

Адреса:
E-mail:
 м. Київ, вул, Межигірська, буд. 24, оф.7

 info@praving.kiev.ua

Розробка сайту